Güncel Marka İletişimi

250 CEO’dan İş Yerindeki Çeşitliliği Arttırma Sözü

175 CEO’nun CEO Action for Diversity & Inclusion™’ı başlatmak için bir araya gelmesinden sadece bir ay sonra, 100 CEO daha iş yerlerindeki – yönettikleri organizasyonlar dahil – çeşitliliği arttırmaya söz verdiler.

Bu girişim ile iş yerleri farklı bakış açılarının bulunduğu ve saygı gördüğü yerlere dönüşüyor ve farklı deneyimler hoşgörü ve saygı ile karşılanırken çalışanlar çeşitlilik ve katılım konularını tartışmaya teşvik ediliyor.

PwC‘nin ABD Başkanı ve Kıdemli Ortağı ve CEO Action Başkanı Tim Ryan, bu işbirliğinin tüm iş dünyasını yükseltmeye devam etmek için erişim alanlarını genişleterek benzersiz değerler, eylemler ve perspektifler getirdiğini söyledi.

250’den fazla imzacı önceden yapmış oldukları yaklaşık 200 eylemi somut öğrenme fırsatları paylaşımında bulunmak için kurulan ve inisiyatifin birleşik merkezi olan CEOAction.com aracılığı ile paylaştılar.

Frédéric Rozé, L’Oréal Americas’ın CEO’su bu girişime yeni başlayanlardan. ‘L’Oréal tüm çeşitliliklere saygı ile dünyadaki en gelişmiş ve lider güzellik şirketi,’ dedi Rozé. ‘Dünyadaki çeşitliliğin güzelliği bizim için ilham verici. İşyerimizdeki çeşitlilik stratejik bir avantaj olışturuyor, girişimciliği ve yaratıcılığımızı arttırıyor. Çeşitlilik ve dahil etmeye olan bağlılığımız iş hedefimiz olan güzelliği evrenselleştirmenin kalbinde yer alıyor.’

CEO Action’a katılan şirket CEOlarından bazıları; Giant Reid; Mars CEO; Gary Pinkus; McKinsey & Company CEO, Kees Kruythoff; Unilever CEO, David Abney; UPS CEO, Andrew Anagnost,; Autodesk CEO, Dietmar Exler; Mercedes Benz USA CEO ve diğerleri.

Katılan organizasyonlar pozitif bir değişim ve etki yaratacak. Dahil edici ve çeşitlilik barındıran bir işyeri aynı zamanda yaratıcılık ve girişimciliği de arttırır. Yeni bir araştırma sonucu, ankete katılanların %85’i çeşitliliğin girişimciliği arttıracağına inanıyor. Ayrıca çeşitlilik gibi cinsiyet eşitliği sorunları konuşulmaya devam ettikçe işyerlerinin bu konulara daha çok dikkat etmeleri gerekecek.

CEO Action for Diversity & Incluslion koalisyonu 70 endüstri ve evrensel olarak milyonlarca çalışanı kapsıyor. Kasım’da ilk kez 2017 CEO Action for Diversity & Inclusion™ Summit’inde bir araya gelecekler.