Güncel Sosyal Sorumluluk

Henkel Keşif Dünyası, Koruncuk Vakfı’na Geldi; Çocuklar Deney Yaparak Eğlendi

Faaliyet gösterdiği her ülkede kurumsal vatandaşlık anlayışı ile hareket ederek sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiren Henkel, Koruncuk Vakfı’ndaki çocuklarla Keşif Dünyası projesi kapsamında eğlenceli bilim deneyleri gerçekleştirdi. Henkel’in çalışanlarından oluşan Sürdürülebilirlik Elçileri de çevre bilinci oluşturmak üzere çocuklara bilgi verirken, çeşitli etkinliklerle de bu bilgileri pekiştirdi.   

Sosyal sorumluluk projelerine büyük değer veren Henkel, bu doğrultudaki çalışmalarını ara vermeksizin sürdürüyor. Henkel, söz konusu çalışmaları kapsamında son olarak, korunma ihtiyacındaki çocukların sağlıklı bir ortamda yaşaması ve çağdaş bir eğitim alarak yeteneklerini geliştirmesi için hizmet veren Koruncuk Vakfı’nda bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.

Henkel çalışanlarından çocuklara sürdürülebilirlik sunumu

Etkinlikler kapsamında kuruluşun Sürdürülebilirlik Elçileri Programı’nda yer alan Henkel çalışanları, Koruncuk Vakfı’nda sınıflara ayrılarak, çocuklara çevre bilinci kazandırmak üzere sürdürülebilirlik sunumu gerçekleştirdi. Sunumun ardından çocukların stres atmalarına yardımcı olmak; koordinasyon, ritim ve denge becerilerini geliştirmek üzere poi kullanımı, anlatımı ve uygulaması yapıldı. Daha sonra ise bahçeye geçilerek çevre bilinci eğitimini pekiştirmek üzere hep birlikte çiçekler ekildi.

Henkel’in “Sürdürülebilirlik Elçileri” iş başında

Henkel, Sürdürülebilirlik Programı kapsamında net bir sürdürülebilirlik anlayışı kazandırmak ve sürdürülebilirliğin önemini başkalarına aktarmalarını sağlamak amacıyla çalışanlarına eğitimler veriyor. Kuruluş, bugüne dek 79 ülkede yaklaşık 10.000 çalışanına eğitim vererek onların sürdürülebilirlik elçisi olmalarını sağladı. Henkel’in sürdürülebilirlik elçileri, çocuklara kaynakların sorumlu bir şekilde kullanımını öğretmek için faaliyetlerde bulunuyor.

Keşif Dünyası hem öğretti hem eğlendirdi

Henkel’in Koruncuk Vakfı’ndaki bir diğer önemli etkinliği ise çocuklara bilimi sevdirmek ve eğlenirken öğrenmelerini sağlamak için gerçekleştirilen “Keşif Dünyası” adlı bilim atölyesi oldu. Çocuklar, Yaratıcı Çocuklar Derneği iş birliğinde gerçekleştirilen Keşif Dünyası’ndaki bilim atölyelerinde sürdürülebilirlik dahil olmak üzere çeşitli konularda bilimsel deneylere katıldı. Su, limon, yumurta kabuğu gibi doğal malzemelerle gerçekleştirilen deneylerde de yarınlara yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için çocuklara özellikle doğa sevgisi kazandırılmaya çalışıldı.