Güncel Marka İletişimi

İş’te Eşit Kadın Sertifikası’nın İlk Sahipleri

İŞ’TE EŞİT KADIN SERTİFİKASI’na hak kazanan ilk şirket Avon ve ilk STK UTİKAD oldu.

Sürdürülebilirlik Akademisi ve Intertek işbirliği ile iş dünyasında kadınlara adil ve eşit fırsatlar sunan şirket ve kurumların çalışmaları İş’te Eşit Kadın Sertifikası ile belgelendiriliyor. Bu konudaki olumlu örnekler ile iş dünyasında yaratılacak dönüşüm destekleniyor. Yönetim Sistemi, İşe Alım/Çalıştırma, Sosyal Etki, İş Sağlığı ve Güvenliği ve Tedarik Zinciri süreçlerinin cinsiyet eşitliği prensiplerine göre denetlenmesi sonucu, sertifikaya hak kazanılıyor.Denetim sonucunda varsa, şirketler ve kurumların cinsiyet eşitliği konusunda geliştirmeleri gereken alanlar da belirleniyor.

Denetimlerini başarı ile tamamlayarak İş’te Eşit Kadın Sertifikası’nı almaya hak kazanan ilk şirket Avon, ilk STK da UTİKAD oldu.

Sürdürülebilirlik Akademisi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sungur Bursa “Sürdürülebilirlik Akademisi ve Intertek olarak bu sertifika ile amacımız iş dünyasında dönüşüme destek olmak ve Avon ve UTİKAD gibi iyi örnekler ile cinsiyet eşitliğini iş dünyasının gündeminde tutmak” dedi.

Sertifikalarını kurumları adına Avon Genel Müdürü Orkun Gül ve UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener aldı.

         

2009 yılında, sürdürülebilir ve daha yaşanabilir bir dünya için değişim yaratmak ve geleceği iş dünyası ile birlikte şekillendirmek üzere kurulan Sürdürülebilirlik Akademisi, Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma için Küresel Hedefleri çerçevesinde konu ile ilgili derinlemesine bilgilendirme sağlamak, bilinç oluşturmak ve tartışmayı teşvik etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Sertifika ile ilgili daha fazla bilgi için: https://surdurulebilirlikakademisi.com