Güncel Marka Stratejisi

Kraft Heinz, Yeni Döngüsel Ambalaj Stratejisini Açıkladı

Kraft Heinz, Yeni Döngüsel Ambalaj Stratejisini Açıkladı

ABD merkezli hazır gıda üreticisi Kraft Heinz, 2025 yılına kadar tüm ambalajlarının geri dönüşümlü, yeniden kullanılabilir hale getirilmesini taahhüt etti. Marka, Kraft Heinz’in ikonik ketçap şişelerini “tamamen dairesel” hale getirme sözü verdikten sonra yeni hedefe ulaşmak için plastiklere yenilikçi alternatifleri kararlı bir şekilde takip edeceğini belirtti.

Oluşturulan yeni hedefler dahilinde tek kullanımlık çeşni paketleri, çok laminatlı Capri Sun meyve suyu poşetleri ve tek tek sarılmış Kraft Singles peynir paketleri gibi geri dönüştürülmesi zor olan ambalajlara alternatif çözümler üretilecek. Kraft Heinz’ın CEO’su Bernardo Hees, “Kolektif endüstrimiz, geri dönüştürülebilir ve geri kazanılabilir ambalaj, tek kullanımlık plastikler konusunda büyük bir meydan okumaya sahip” dedi. Hees, yeni emisyon hedeflerinin, Kraft Heinz ‘in küresel tedarik zincirlerindeki sera gazı azaltımına yönelik hedefleri içereceğini söyledi.

Firmanın geçtiğimiz ayın sonunda açıklanan yeni taahhüdü, şirketin 2020 yılı hedefi olarak global ambalajının ağırlığını 50.000 ton azaltımına erkenden ulaşmasının ardından açıklandı. Yeni paketleme taahhüdü ayrıca, markanın ambalajında ​​kullandığı tüketici sonrası geri dönüştürülmüş (PCR) plastiklerin oranını arttırmaya yönelik bir taahhüdü de içeriyor. Ancak, tarihlerle birlikte geri dönüştürülmüş belirli içerik hedefleri henüz doğrulanmadı ve firmanın 2019 sürdürülebilirlik raporuna dahil edilmek için harekete geçti.

Kraft Heinz 2015 yılında açıkladığı 2020 hedeflerini içeren sürdürülebilirlik raporundan bu yana sera gazı emisyonlarını % 5,2 oranında azaltmıştır.