Etkinlikler Güncel

Küresel “Good Life” İnisiyatifi Markaları İş Birliğine Çağırıyor

Küresel “Good Life” İnisiyatifi Markaları İş Birliğine Çağırıyor.

Global Susta­nable Brands®, Mayıs 2017’de küresel toplumsal hedefler­in ye­iden tanımlanmasının markaların müşterileri için değer yaratma biçimini nasıl değiştirdiğini keşfetmek için ‘Good Life’ adında üç yıllık küresel bir inisiyatif başlattı.

Köklü ve etkili değişimin ancak bütüncül bir yaklaşımla gerçekleşebileceğinin bilincinde olan Global Susta­nable Brands®; ‘Good L­ife’ ana teması altında Good Homes, Good Food, Good Retail, Good Lojistik, Good Mobility, Good Chemistry, Good Apparel, Good Packing, Good Suuply Chain, Good Energy, Good Teknology, Good Cities ve daha bi­rçok alana dokunarak, her bi­r markanın kend­is­ine yer bulacağı bi­r platform sunuyor.

İyi yaşamın yeniden tanımlanmasını öngören inisiyatif, Vancouver, Madrid, Bangkok, Tokyo, Kopenhag, Kuala Lumpur, Buenos Aires, São Paulo, Philadelphia, İstanbul ve Cape Town’un da dahil olduğu 11 şehirde, ticaretin geleceğini dünya çapında yeniden şekillendiren profesyonelleri harekete geçmeye çağırıyor.

Uçar Küresel ‘Good Life’ İnisiyatifi markaları iş birliğine çağırıyor.

Yeniden Tanımlama, Yeniden Tasarlama ve İyi Yaşamın Sunulması

Global Good Life inisiyatifinin Türkiye tanıtım toplantısı Fairmont Hotel’de yapıldı. İnisiyatifin detaylarını ve üç yıllık yol haritasını paylaşan Sustainable Brands Turkiye Lideri Semra Sevinç, “Good Life İnis­iyati­fi, altı kıtada, İstanbul’un da aralarında bulunduğu şehirleri teker teker dolaşacak. Herkes için sürdürülebilir gelişen, iyi yaşamın ne anlama geldiğini yeniden tanımlayacak, tasarlayacak ve sunacak” dedi.

Good L­ife’ın baştan tanımlandığı bu üç yıllık global girişimde, şirketlerin, tüketicilerin talep ettiği daha iyi bir dünyayı baştan tasarlarken kendi payına düşen etkiyi yaratabileceğini vurgulayan Semra Sevinç, tüm firmaları bu girişime destek vermeye çağırdı.

­Unilever, BASF, Philips, Loreal, Ülker, Metro, Anadolu Efes, Nielsen, Novartis, McDonalds, Goodyear ve Ünite İletişim’in de aralarında bulunduğu markalar, insiyatif lansman toplantısında yer aldılar.

Küresel ‘Good Life’ İnisiyatifi Lansmanı

Toplantıda ayrıca, konunun Türkiye özelinde tartışıldığı bir de panel düzenlendi. Ünite İletişim Yaratıcı Stratejiler Başkanı Ercüment Şener’in moderatörlüğünde gerçekleşen panelde, İçil Eğitim ve Danışmanlık Kurucusu Mustafa İçil, Young&Rubicam Türkiye CEO’su Arzu Ünal ve Nielsen Türkiye Genel Müdürü Didem Şekerel Erdoğan, Türkiye’de iyi yaşamın nasıl algılandığı ve sürdürülebilir gelecek adına yapılması gerekenler hakkında görüşlerini paylaştı.