Güncel Marka İletişimi

Metro Toptancı Market’ten Şeffaf Gıda Zinciri Uygulaması

Metro Toptancı Market'ten Şeffaf Gıda Zinciri Uygulaması – Sürdürülebilir Markalar

Gelecek nesiller de güvenilir et yiyebilsin diye Metro Toptancı Market, “Et İzlenebilirliği” ile çiftlikten tabağa tüm tedarik zincirini takip ediyor.

Metro Toptancı Market Türk mutfağına ve değerlerine sahip çıkma amacıyla birçok proje sürdürüyor. “Et İzlenebilirliği” konusunda yaptığı çalışmalarla da sektöre yatırım yapmaya devam ediyor. Metro Toplantı Market, gıda güvenliğinin en önemli şartlarından biri olan ürün izlenebilirliğini, et gibi önemli bir ürün grubunda kurduğu sistem aracılığıyla çiftlikten tabağa kadar izliyor.

Metro, “Et İzlenebilirliği” projesiyle etin tüm tedarik sürecini kayıt altına alarak, QR kod etiket sistemiyle, etin %100 izlenebilirliği sağlıyor. Böylece Metro’dan alışveriş yapanlar; hayvanın ne zaman doğduğu, hangi çiftlikte yetiştiği gibi kimlik bilgilerine ulaşabiliyor. Tüketici ayrıca hayvanın kesildiği mezbahadan, kesim sonrası onay veren veterinerin veteriner numarasına, kesim tarihine, hangi tedarikçi tarafından paketlendiğine ve son ürün olarak ne zaman üretildiğine kadar tüm bilgilere erişebiliyor.

Metro Toptancı Market Türkiye Kalite Güvence Grup Müdürü Tülay Özel çeşitli açıklamalarda bulundu. “Son yıllarda ortaya çıkan BSE, kuş gribi, dioksin, E.coli gibi sorunlar ve gıda zincirindeki şeffaflık konusunda sürekli artan tüketici talepleri sonucu, tarım ve gıda sektöründe izlenebilirlik giderek önem kazanan bir gereklilik haline geldi. Biz de gelecek nesiller güvenilir et yiyebilsin diye gözümüzü etten ayırmıyor ve ‘Et İzlenebilirliği’ projemizle sofralara gelen etin güvenilirliğinden emin olmak için etin tüm yolculuğunu, müşterilerimize şeffaflıkla aktarmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.