Güncel Marka Stratejisi

The North Face Ulusal Parkları Geri Dönüşümle Temizliyor

The North Face Ulusal Parkları Geri Dönüşümle Temizliyor

Uluslararası dış giyim markası The North Face yakın zamanda sürdürülebilir adımlar atmak üzere yeni bir proje duyurdu. Markanın Bottle Source adını verdiği yeni koleksiyonda geri dönüştürülmüş plastik şişeler ham madde olarak tişörtler ve çantaların üretiminde kullanılıyor. Şu ana kadar yaklaşık 160 bin pound değerinde plastik atık proje için geri dönüştürülerek üretime dahil edildi.

Bottle Source serisinde yer alan ürünlerin yalnızca yüzde 40’ı geri dönüştürülen malzemeden yapılıyor. Geriye kalan yüzde 60’ı ise pamuktan oluşuyor. Bu yeni koleksiyon dahilinde üretilen her ürün başına The North Face, geri dönüşüm ve yeniden kullanım programlarını desteklemek için National Park Foundation’a bir dolar bağışlıyor.

Ulusal parkları korumak ve çevre bilinci konusunda farkındalık yaratmak isteyen markanın dönüşüm sürecini ise şu kısa animasyon özetliyor:

Ülkede en çok ziyaret edilen parklardan üçünde Grand Teton, Great Smoky ve Yosemite Ulusal Parklarından 160 bin pound değerinde plastik toplandı. Bu üç parkı her yıl yaklaşık 20 milyon kişi ziyaret ediyor. Dolayısıyla ziyaretçilerin geride bıraktıkları çöplerin miktarı da gözler önüne seriliyor. Bir ham madde kaynağına dönüşen plastik atıkların döngüsel ekonomiye kazandırılması günümüzde büyük önem taşıyor.

Bottle Source serisi ürünleri internet üzerinden ve ABD’deki mağazalardan satın alınabiliyor. Parka giderken ihtiyaçlarınızı sürdürülebilir bir şekilde taşıyabileceğiniz çantalar da üretiliyor. The North Face bu projesiyle birlikte sürdürülebilir marka stratejilerinin çevresel ve sosyal etkileri konusunda örnek olmayı amaçlıyor.