Güncel Marka İletişimi Marka Stratejisi

Vodafone Sürdürülebilirlik Raporuna Gümüş Stevie Ödülü  

vodafone-surdurulebilirlik-raporuna-gumus-stevie-odulu  

Dünyanın en prestijli iş ödülleri programlarından Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde, Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu Gümüş Stevie Ödülüne layık görüldü. 

Vodafone Türkiye 2010’dan bu yana her yıl düzenli olarak Sürdürülebilirlik Raporu yayımlayarak, geride bıraktığı mali döneme dair çevresel, sosyal, ekonomik ve etik konulardaki uygulamalarını, performansını ve gelecek hedeflerini tüm paydaşlarıyla paylaşıyor. 2016-17 mali yılını kapsayan 7. Sürdürülebilirlik Raporu’nda, sürdürülebilir iş stratejisinin merkezindeki “Kadının Güçlendirilmesi”, “Enerji İnovasyonu” ve “Gençlerin Becerileri ve İstihdamı” hedefleri doğrultusunda çalışmalarına yer verildi.

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu, dünya çapında referans kabul edilen AA1000, GRI G4 standartları ve şeffaflık, hesap verebilirlik prensipleri doğrultusunda hazırlanıyor ve bağımsız bir denetim firması tarafından yürütülen limitli denetim ile güvence altına alınıyor.

 BM Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) ve BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin 10 ilkesi (UNGC) doğrultusunda hazırlanan Vodafone Türkiye 7. Sürdürülebilirlik Raporu, şirketin Kasım 2015’te Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne (BMKİS) gönüllü imzacı olmasını takiben yayımladığı ikinci “İlerleme Bildirimi” niteliğini taşıyor ve BMKİS’in 10 ilkesine yönelik uygulamaları ve Birleşmiş Milletler’in ana hedeflerine verdiği desteği içeriyor.

Uluslararası telekomünikasyon devinin sürdürülebilir iş stratejisine ve raporuna yer verdiği sayfayı incelemke için tıklayınız: http://www.vodafone.com.tr/VodafoneHakkinda/Surdurulebilirlik.php