Güncel İnovasyon

Yeni Çağın Otomobili Nissan Leaf’e Beş Yıldızlı Güvenlik Ödülü

Yeni Çağın Otomobili Nissan Leaf’e Beş Yıldızlı Güvenlik Ödülü

Nissan, otonom sürüş ve elektrikli araç teknolojileriyle otomotiv sektörüne yön vermeyi sürdürüyor. Intelligent Mobility vizyonuyla da mobilitenin geleceğini şekillendiriyor. Nissan Intelligent Mobility vizyonunun ikonu yeni Nissan Leaf, “Japonya Yeni Otomobil Değerlendirme Programı” tarafından çeşitli güvenlik kriterleri kapsamında 94,8 puan aldı.

Temiz ve sürdürülebilir mobilite

Nissan Intelligent Mobility kavramının en yeni ikonunu tamamen elektrikli ve sıfır emisyonlu yeni Nissan Leaf oluşturuyor. 2010 yılından bu yana 300.000 adedin üzerinde satan ürün, dünyanın en ünlü elektrikli aracı olarak öne çıkıyor. Nissan temiz ve sürdürülebilir mobilite çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Avrupa’da bu ay itibariyle satışa sunulan ikinci nesil Nissan Leaf ile elektrikli araçlarla ilgili ezberleri bozuyor. Geçtiğimiz aylarda Leaf “What Car?” tarafından “2018’in En İyi Elektrikli Otomobili” seçildi. Buna ek olarak yine Nissan‘ın geri dönüştürülmüş pilleri kullanarak enerji depolama imkanı sağlayan “xStorage” sistemi de ödüle layık görülmüştü.

Güvenli bir yolculuk

Yeni Nissan Leaf, Japonya Yeni Otomobil Değerlendirme Programı’ndan en yüksek derecelendirme notu olan 5 yıldız alarak sahip olduğu güvenli araç algısını tescil ettirdi. Son derece güvenli bir gövde mimarisi, altı adet SRS hava yastığı, destekli başlıklara ve sırtlıklara sahip koltuklar, ön koltuklar dışında arka koltuk sırasındaki dış taraftaki koltuklarda ön gergili ve sıkışma önleyiciye sahip emniyet kemerleri olmak üzere kapsamlı güvenlik unsurları yeni Nissan Leaf‘e 5 yıldız kazandırdı.

Avrupa’nın zirvesinde sıfır karbon emisyonu

Yeni Nissan Leaf‘in Avrupa genelinde sipariş adedi 19.000’i aşarken, 13.000 adet araç henüz yetkili satıcılara ulaşmadan, siparişler üzerinden satıldı. Yeni Nissan sahip olduğu bu satış rakamlarıyla Avrupa genelinde 12 dakikada bir satış ortalamasıyla, Avrupa’nın en hızlı satılan elektrikli aracı oldu. Bununla birlikte dünyanın en çok satan tamamen elektrikli aracı unvanını taşırken Avrupa’daki elektrikli araç piyasasının %25’lik payını elinde bulunduruyor. Bugüne dek, Nissan Leaf sahipleri hepsi elektrik gücüyle olmak üzere bir milyar kilometreden fazla yol kat etti.